Wystrzałowa Rosa – nagły atak „Kamyka”

Wystrzałowa Rosa – nagły atak „Kamyka”

Share on facebook
Share on twitter

103, 96 i 109 – to zdobycze radomskiej drużyny z trzech ostatnich, wygranych spotkań w PLK. Rosa, kojarzona przez ostatnie sezony z mocną defensywą, zaczęła wygrywać atakiem.

Patrik Auda (fot. Tomasz Fijałkowski)

Buty, w których wygrywał Kobe Bryant – możesz je mieć! >>

Kilka tygodni temu pisaliśmy o rozczarowującej grze Rosy i po czterech ligowych porażkach z rzędu wskazywaliśmy głównie na problemy z obroną. Teraz warto odnotować, że zespół Wojciecha Kamińskiego przechylił wahadło w drugą stronę – zaczął wygrywać atakiem.

W Krośnie było 103:85, w Ostrowie Wlkp. 96:80, a w sobotę z Turowem – aż 109:82. Dodajmy do tego 103:94 sprzed kilku tygodni ze Szczecina, no i mamy zespół, który średnio zdobywa w tym sezonie po 86,4 punktu na mecz (trzecie miejsce w PLK za Anwilem i Turowem), który ma ORtg na poziomie 116,2 (też trzecia pozycja, za Dąbrową i Anwilem).

W tych trzech ostatnich meczach Rosa trafiała odpowiednio 54, 53 i 58 proc. rzutów, w dobrej formie byli jej najlepsi punktujący: Kevin Punter (średnia 21,6, 10/18 za trzy), Patrik Auda (18,0 punktu) i Michał Sokołowski (17,6). Dodajmy do tego wystrzały Marcina Piechowicza, Igora Zajcewa, Ryana Harrowa, Filipa Zegzuły czy wracającego do formy Daniela Szymkiewicza i mamy całkiem szeroki zestaw graczy, którzy w PLK mogą solidnie ukłuć.

W Lidze Mistrzów te ofensywne zapędy Rosy też są widoczne, ale starczają na pojedyncze kwarty i połowy, w Polsce ostatnio okazuje się, że radomian ciężko zatrzymać. Po serii trzech wygranych Rosa i tak jest dopiero na ósmym miejscu z bilansem 6-5, ale ogląda się ją coraz lepiej.

Kolejne mecze? Przed Sylwestrem jeszcze wyjazd do Lublina i spotkanie u siebie z Czarnymi, a na początku stycznia – Legia w Radomiu. Mogą pękać kolejne setki.

ŁC

Buty, w których wygrywał Kobe Bryant – możesz je mieć! >>
POLECANE

tagi

NBA

Reprezentant Polski w koszykówce 3×3 oraz legenda Polpharmy Starogard Gdański – gościem Kamila Chanasa jest „Money in the Bank” Michael Hicks! Mieszkający w naszym kraju Amerykanin opowiada o swojej karierze i planach na przyszłość. Świetne show!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Wolf Blitzer, jeden z najsłynniejszych amerykańskich dziennikarzy, przerwał swój program w stacji CNN, aby poinformować o końcu kariery Marcina Gortata. Autor – na co dzień kibic Washington Wizards – polskiemu zawodnikami za osiągnięcia na parkiecie oraz to, co robi poza boiskiem, m.in. dla polskiej społeczności.
18 / 02 / 2020 10:21
Wszyscy widzą, że Los Angeles Clippers traktują sezon regularny nieco po macoszemu. Od czasu do czasu zdarzają się im grubsze wpadki, a zwłaszcza obrona nie funkcjonuje aż tak dobrze, jak to się wydawało przed sezonem. Czy takie problemy mogą zaszkodzić drużynie z LA również w playoff?
17 / 02 / 2020 18:50