PRAISE THE WEAR

Wzmocnienie MKS-u. To zastępca Verge’a?

Wzmocnienie MKS-u. To zastępca Verge’a?

Klub z Dąbrowy Górniczej zakończył poniedziałkowy wieczór, ogłaszając kolejny transfer. Wszystko wskazuje na to, że nowy gracz zastąpi w drużynie Alonzo Verge'a.
fot. Michał Dubiel / MKS Dąbrowa Górnicza

Sytuacja 24-letniego Amerykanina wydaje się niezmienna. Verge wciąż nie gra – to efekt zawieszenia przez klub. Doszło także do publicznej wymiany opinii na linii MKS – agent. Jedno jest pewne – w ostatnich trzech ligowych spotkaniach drużyna Jacka Winnickiego radziła sobie już bez Alonzo Verge’a.

Tym samym klub postanowił dokonać wzmocnienia. Sięgnął po Gerry’ego Blakesa. To 29-latek z dość dużym doświadczeniem na Starym Kontynencie. Reprezentował m.in. kluby ze Szwecji, Włoch, Niemiec oraz Francji. Ostatnio grał dla Limoges, jednak wystąpił w raptem trzech spotkaniach.

Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to Blakes zastąpi w drużynie Verge’a. Gdyby jednak klub zdecydował się na obu, mówilibyśmy o sześciu obcokrajowcach w Dąbrowie Górniczej. Już teraz trener Winnicki miał do swojej dyspozycji takich zawodników jak: Trevon Bluiett, Joseph Chealey, Ousmane Drame, Martin Krampelj oraz wyżej wspomniany Alonzo Verge.

Po piętnastu kolejkach MKS z bilansem 7-8 jest na dziewiątym miejscu w Energa Basket Lidze. Jest także częścią europejskich rozgrywek Alpe Adria Cup. W grupie A ma za sobą sześć spotkań, z których wygrał aż cztery.

George Clooney

Piotr Janczarczyk

obserwuj na twitterze

POLECANE

tagi

Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami