PRAISE THE WEAR

Z Anwilu na Białoruś – Vladimir Mihailović odszedł z Włocławka

Z Anwilu na Białoruś – Vladimir Mihailović odszedł z Włocławka

Vladimir Mihailović opuszcza Anwil i przenosi się do Tsmoków Mińsk. O jego odejściu można było słyszeć od dłuższego czasu, a pozycja Czarnogórca we Włocławku wraz z przyjściem Ivana Almeidy dodatkowo osłabła.

Vladimir Mihailovic / fot. A. Romański, plk.pl

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>

Vladimir Mihailović (28 lat, 193 cm) zagrał w 17 oficjalnych spotkaniach w barwach Anwilu. Czarnogórzec był gwiazdą okresu przygotowawczego i zapowiadał się na lidera tegorocznej drużyny. Jednak kontuzja, jakiej doznał w październiku, mocno odbiła się na sezonie Mihailovicia.

Poza grą był ponad 2 miesiące. Kiedy już wrócił, rola i miejsce w składzie wcześniej przewidziane dla niego, zajmował Aaron Broussard, co przełożyło się na niesatysfakcjonującą ilość minut i grę. Mihailović w PLK zdobywał średnio blisko 9 punktów, trafiał 44% za 3 i zbierał ponad 2 piłki. To bardzo dobre statystyki, zważywszy na niecałe 18 minut gry.

Problemem nie okazały się umiejętności Mihailovicia, ale raczej pomysł na jego wykorzystanie. Igor Milicić nie miał jak upchnąć Czarnogórca na pozycjach 1-2, stąd decyzja o rozstaniu. Nie jest też tajemnicą, że jako rozgrywającego cenił sobie bardziej Broussarda i to Amerykanina Anwil wolał zatrzymać w składzie.

Odejście Mihailovicia podyktowane jest także chęcią sprowadzenia Ivana Almeidy. MVP poprzedniego sezonu od tygodnia jest graczem Anwilu.

Vladimir Mihailović znalazł już nowego pracodawcę – zagra w lidze VTB w dobrze znanej polskim kibicom drużynie z Mińska. Jednocześnie jeśli chodzi o Anwil, w tym momencie klub raczej nie przewiduje już wzmocnień.

Grzegorz Szybieniecki

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>
POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Niecały rok temu był kapitanem mistrzów Polski, teraz grę w pierwszej lidze łączy z marketingiem sportowym i pisaniem artykułów. Michała Gabińskiego zapytaliśmy o wiele kwestii – m.in. ubiegły sezon, nowe przepisy, ale i ewentualne zakończenie kariery.
21 / 03 / 2023 19:16