Zadar czy Włocławek? Spór o Tony’ego Wrotena

Share on facebook
Share on twitter

Słynny Amerykanin faktycznie zmienił zdanie i chce odejść z KK Zadar. Chorwacji klub informuje jednak, że Tony Wroten najpierw podpisał z nim kontrakt, który nadal pozostaje ważny.

Tony Wroten / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

W środę rano wybuchła prawdziwa bomba na rynku transferowym. Europejskie serwisy napisały, że bardzo blisko przejścia do Anwilu Włocławek jest były gracz NBA Tony Wroten. Sęk w tym, że kilka dni wcześniej, pozyskaniem Amerykanina chwalił się KK Zadar.

Chorwacki klub w środę po południu wydał oświadczenie. – W związku z olbrzymim zainteresowaniem kibiców i mediów naszym nowym graczem Tonym Wrotenem, chcemy wyjaśnić sytuację możliwie czytelnie – napisano we wstępie komunikatu, który w całości w języku chorwackim można znaleźć TUTAJ >>

Klub pisze na swojej stronie internetowej, że 4. sierpnia oficjalnie zawarł kontrakt z Tonym Wrotenem i uważa, że dokument ten jest nadal ważny. Potwierdza jednak, że 5. sierpnia rozpoczęły się „problemy komunikacyjne” z zawodnikiem i jego przedstawicielami. Teraz klub oddaje sprawę do FIBA, aby „chronić swoje interesy”.

Ani KK Zadar nie podaje nazwy konkurencyjnego klubu w komunikacie, ani Anwil Włocławek w żaden sposób nie zajął w tej sprawie stanowiska. Po takim sporze i zgłoszeniu chęci odejścia raczej przesądzone jest, że Wroten nie pozostanie już w chorwackim klubie. Pytanie, jak szybko i na jakich zasadach, będzie mógł znowu być wolnym agentem.

PG
POLECANE

Pozycja Anwilu Włocławek na czele listy jest na początku sezonu niezagrożona. Na drugim miejscu widzimy Arkę Gdynia, nieco dalej Polski Cukier. Najsłabiej w tym momencie wyglądają zespoły z Gliwic, Radomia i Starogardu Gdańskiego.