Żalgiris znów zadziwia – Real Madryt pokonany (WIDEO)

W wypełnionej po brzegi Żalgirio Arena zespół z Kowna pokonał faworytów z Madrytu 86:73. Świetnie zagrał Zach LeDay, który w 27 minut zdobył 26 punktów i zebrał 9 piłek.

Magia Żaligrio Arena znów dała znać o sobie. Skazywana na porażkę drużyna z Kowna zaliczyła znakomitą czwartą kwartę, wygraną 29:13, i ostatecznie pokonała Real Madryt 86:73. To dopiero pierwsze zwycięstwo Litwinów w tegorocznej edycji Euroligi (wideo poniżej).

W zespole Sarunasa Jasikieviciusa świetne zawody rozegrał Zach LeDay, który w 27 minut zdobył 26 punktów (10/14 z gry). Amerykanin dominował także na deskach, gdzie ściągnął 9 piłek. LeDay dostał spore wsparcie o Nigela Hayesa, zdobywcy 15 punktów. Pozytywnie wypadli także Marius Grigonis – 13 punktów i Edgaras Ulanovas – 10 punktów.

Jedynym graczem po stronie Realu, który skończył mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową był Anthony Randolph – 15 oczek. Koszykarze z Madrytu mieli małe problemy ze skutecznością z dystansu – duet Sergio Llull i Rudy Fernandez w sumie trafili 1 rzut z 7 prób.

Porażka Realu oznacza, że już tylko 2 zespoły są niepokonane – CSKA Moskwa (3-0) i Barcelona (2-0, w piątek mecz z Albą Berlin). Bez zwycięstwa pozostają zaś Zenit Sankt Petersburg i Walencja – obie 0-2. Zespół Mateusza Ponitki zagra w piątek z Olympiacosem Pireus, a Walencja z Anadolu Efesem Stambuł.