PRAISE THE WEAR

Zastal bez Cosey’a. Nie wróci do Zielonej Góry?

Zastal bez Cosey’a. Nie wróci do Zielonej Góry?

Kibice Zastalu mają powody do zmartwień. W meczu z Czarnymi nie wystąpi Glenn Cosey. Co ważne, nie wiadomo, czy Amerykanin w ogóle wróci do Zielonej Góry.
Glenn Cosey fot. Tomasz Browarczyk, basketzg.pl
Glenn Cosey fot. Tomasz Browarczyk, basketzg.pl

Enea Zastal BC Zielona Góra rozpoczął sezon 2022/2023 od dwóch przegranych – 61:82 z Anwilem we Włocławku i 64:69 z Kingiem w Szczecinie. Wiadomo jednak było, że o liczne zwycięstwa będzie trudno, bowiem tegoroczna drużyna Olivera Vidina jest mocno uszczuplona względem poprzednich lat. Ponadto, zespół zmagał się z licznymi kontuzjami, a teraz być może straci na dłuższą chwilę kolejnego gracza.

Mowa o Glennie Cosey’u, czyli podstawowym rozgrywającym Zastalu. 30-latek był jednym z dwóch Amerykanów w składzie, miał gwarantować wiele jakości. W dwóch meczach Amerykanin był 2/15 z gry (13.3%) i rozdawał średnio 3.5 asysty. Zielonogórzanie z nim na parkiecie byli w -32 w statystyce +/-.

Niestety, w ostatnich dniach zmarł jego ojczym, a Cosey postanowił wrócić do Stanów Zjednoczonych.

Na temat rozgrywającego rozmawiał z trenerem Vidinem Kamil Babiarczuk – dziennikarz TVP Gorzów Wielkopolski z zielonogórskiej redakcji. Serbski szkoleniowiec wspominał, że być może Cosey w ogóle nie wróci do Zielonej Góry, co wydaje się wielce prawdopodobne.

Chwilę później pojawiła się jednak optymistyczna informacja na temat innego koszykarza Zastalu. Kontuzjowany dotychczas Kareem Brewton (uszkodzenie kości oczodołu) wrócił do treningów i prawdopodobne jest, że już w czwartek zagra w Zielonej Górze z Czarnymi. Zarówno dla trenera Vidina, jak i kolegów z zespołu, byłoby to spore wzmocnienie obecnej rotacji.

Piotr Janczarczyk

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.