Zastal nie zna litości – Astoria też rozbita

Share on facebook
Share on twitter
Lider tabeli bardzo poważnie podszedł do swoich obowiązków. Enea Stelmet Zielona Góra bez problemów pokonał Enea Astorię Bydgoszcz 104:76. Rywala pod koszem nie znalazł Geoffrey Groselle, który zanotował 19 punktów i aż 16 zbiórek.
Łukasz Koszarek i Geoffrey Groselle / fot. A. Romański, plk.pl

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Zastal w tym sezonie częściej wygrywa ligowe pojedynku w stylu maratończyka niż sprintera. Zdarza się, że daje rywalom się wyszumieć, czekając do kolejnych kwart, aby zacisnąć pętlę i totalnie zdominować mecz. Także Astoria w środę w Zielonej Górze miała swój kwadrans nadziei.

Zespół z Bydgoszczy, grając odważnie i starając się narzucić tempo, prowadził w początkowych minutach i zremisował pierwszą kwartę 24:24. Zastal, chociaż długo miał problemy z wstrzeleniem się z dystansu, w drugiej kwarcie zaczął jednak stopniowo przejmować inicjatywę. Do przerwy, mimo kiepskiej skuteczności, prowadził już 46:37.

Śruba została przykręcona na początku drugiej połowy. Obrona zielonogórzan nie pozwoliła gościom zdobyć punktu przez 5 minut i zatrzymała ich na 10 oczkach w kwarcie. Mecz skończył się po jakichś 25 minutach, a przewaga Zastalu siegała prawie 30 punktów.

Królem polowania był Geoffrey Groselle, który zanotował imponujące double double z 19 punktami i 16 zbiórkami (6 w ataku), miał też 4 asysty i 2 bloki. Rolands Freimanis trafił 5/10 z dystansu. Marcel Ponitka, grający swój najprawdopodobniej ostatni mecz PLK przed wyjazdem do Rosji (więcej TUTAJ>>), wyszedł na boisko w pierwszej piątce, grał ok. 20 minut, zdobył 13 punktów i tradycyjnie nie oszczędzał się w obronie.

.

W Astorii najlepszym graczem był Corey Sanders z 16 punktami i 8 asystami. Nowy środkowy Nate Waterman – podobnie jak Adrian Bogucki – nie miał szans z Grosellem, ale w rywalizacji ze słabszymi rywalami, powinien być przydatny.

Zastal z bilansem 20-2 pewnie zmierza do pierwszego miejsca przed playoff. Astoria (9-14) pozostaje w szerokim gronie zespołów, które biją się o ósmą lokatę.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ>>

RW

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.