Zastal rozpędzony – Filip Put z meczem sezonu

Share on facebook
Share on twitter
Enea Zastal Zielona Góra pokonał Trefla Sopot 101:82 i odniósł już 21. zwycięstwo w sezonie. Najlepszym strzelcem drużyny Żana Tabaka po raz pierwszy w obecnych rozgrywkach był Filip Put (20 pkt), skuteczny z dystansu (4x3) i dynamicznie kończący akcje pod koszem.
Filip Put / fot. A. Romański, plk.pl

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Zaległe spotkanie 16. kolejki miało być pierwszym testem dla zielonogórskiej drużyny po sprzedaniu do Parmy Perm Marcela Ponitki. Sam zainteresowany był jeszcze na hali, ale mecz obserwował już z trybun w cywilnym stroju.

Wygrana 101:82 z Treflem udowodniła jednak, że przynajmniej w najbliższych meczach brak Ponitki uda się ukryć. W poniedziałek bardzo pomogła w tym między innymi znakomita forma strzelecka Filipa Puta, który trafił pierwsze 6 rzutów z gry i z dorobkiem 20 punktów (4×3) był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu.

Zastal już w 1. kwarcie trafił 6-krotnie za 3 punkty (w całym meczu 16 razy) i łatwo rozbijał defensywę Trefla, która podwajała pod koszem Geoffreya Groselle’a. Słabszy moment w grze drużyny Żana Tabaka przydarzył się jedynie w 2. kwarcie, gdy sopocianie ustawili obronę strefową, a sami trochę odważniej zaczęli grać w ataku. Udało im się zmniejszyć straty nawet do 1 punktu, ale żaden z kilku rzutów na objęcie prowadzenia nie znalazł drogi do kosza.

Po zmianie stron gospodarze odzyskali polot w grze i w, wygranej 31:14, 3. kwarcie łatwo powiększali przewagę. Wszystkich pięciu graczy wyjściowej piątki zanotowało dwucyfrowe zdobycze punktowe, a z ławki 17 „oczek” dodał też Łotysz Janis Berzins. Treflowi, który w Zielonej Górze zagrał bez Pawla Leończyka, T.J.-a Hawsa i Dariousa Motena, zabrakło argumentów na nawiązanie wyrównanej walki. Nie pomogło 19 punktów Łukasza Kolendy i 17 Dominika Olejniczaka.

Poniedziałkowe zwycięstwo było już 21. triumfem Zastalu w obecnym sezonie i z bilansem 21-2 pozostaje on zdecydowanym liderem PLK.

Z kolei Trefl pogorszył swój dorobek na 13 wygranych i 9 porażek i ma już tylko o jedną przegraną mniej od Kinga Szczecin (13-10), z którym rywalizuje o 6. miejsce w tabeli.

WM

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.