Zaza Pachulia – bad boy w Detroit Pistons

Share on facebook
Share on twitter

Gruziński środkowy, często kojarzony ostatnio z brudną grą, odchodzi z Golden State Warriors. Za 2.4 miliona dolarów zagra 1 sezon w Detroit Pistons.

Zaza Pachulia / fot. wikimedia commons

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>

Zaza Pachulia (34 lata, 211 cm) dzięki grze w barwach Warriors może tytułować się dwukrotnym mistrzem NBA, ale trzeba przyznać, że w minionym playoff grał już bardzo niewiele. W decydujących momentach sezonu był jedynie elementem ławki rezerwowych, choć przecież w rundzie zasadniczej aż 57 razy wychodził w pierwszej piątce.

Przez ostatnie kilka sezonów za Gruzinem ciągnie się reputacja brudnego gracza. Głośne stały się jego, podejrzane i niebezpieczne zarazem, zderzenia z Russellem Westbrookiem. To także po jego – zdaniem wielu, celowym – zagraniu długotrwałej kontuzji doznał Kawhi Leonard ze Spurs. W opinii samych zawodników NBA, Zaza często uchodzi za najbrudniej grającego gracza w lidze.

W poprzednim sezonie Pachulia notował średnie na poziomie 5.4 punktu oraz 4.7 zbiórki na mecz, w 14 minut na parkiecie. W lidze zagrał już 15 sezonów, najdłużej (8 lat) reprezentował barwy Atlanta Hawks.

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>
POLECANE