Zaza Pachulia – bad boy w Detroit Pistons

Zaza Pachulia – bad boy w Detroit Pistons

Share on facebook
Share on twitter

Gruziński środkowy, często kojarzony ostatnio z brudną grą, odchodzi z Golden State Warriors. Za 2.4 miliona dolarów zagra 1 sezon w Detroit Pistons.

Zaza Pachulia / fot. wikimedia commons

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>

Zaza Pachulia (34 lata, 211 cm) dzięki grze w barwach Warriors może tytułować się dwukrotnym mistrzem NBA, ale trzeba przyznać, że w minionym playoff grał już bardzo niewiele. W decydujących momentach sezonu był jedynie elementem ławki rezerwowych, choć przecież w rundzie zasadniczej aż 57 razy wychodził w pierwszej piątce.

Przez ostatnie kilka sezonów za Gruzinem ciągnie się reputacja brudnego gracza. Głośne stały się jego, podejrzane i niebezpieczne zarazem, zderzenia z Russellem Westbrookiem. To także po jego – zdaniem wielu, celowym – zagraniu długotrwałej kontuzji doznał Kawhi Leonard ze Spurs. W opinii samych zawodników NBA, Zaza często uchodzi za najbrudniej grającego gracza w lidze.

W poprzednim sezonie Pachulia notował średnie na poziomie 5.4 punktu oraz 4.7 zbiórki na mecz, w 14 minut na parkiecie. W lidze zagrał już 15 sezonów, najdłużej (8 lat) reprezentował barwy Atlanta Hawks.

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>
POLECANE

tagi

NBA

Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08