Zenit z dużymi wzmocnieniami – będą siłą w Eurolidze?

Share on facebook
Share on twitter
KC Rivers, Kevin Pangos oraz Arturas Gudaitis zostali nowymi kolegami z zespołu Mateusza Ponitki. Zenit wzmacnia zespół i po słabym poprzednim sezonie w Eurolidze celuje w znacznie wyższe miejsca.
Mateusz Ponitka / fot. Euroleague

PZBUK – zarejestruj się i zgarnij cashback aż 200 złotych! >>

Rok temu do Sankt Petersburga przeniósł się Mateusz Ponitka. Dzięki temu ruchowi lider reprezentacji Polski mógł liczyć na ważną rolę w euroligowym zespole. Ponitka rozgrywki 2019/20 zakończył ze średnimi na poziomie 9,1 punktu i 4,6 zbiórki.

Zenit jednak był na samym dole Euroligi – z bilansem 8-20 zajmował ex aequo ostatnie miejsce z Bayernem Monachium. Zdecydowanie stać go było na więcej, szczególnie, że w nieoficjalnych szacunkach, pod względem budżetowym klub z Petersburga plasował się na wysokich miejscach.

Teraz Rosjanie przystąpili więc do ofensywy transferowej. Do zespołu prowadzonego od niedawna przez Xaviego Pascaula w ostatnich dniach dołączyli już KC Rivers, Arturas Gudaitis, Kevin Pangos oraz Alex Poythress. Ważny kontrakt ma wciąż Mateusz Ponitka.

KC Rivers to doświadczony strzelec z bogatym CV (Real Madryt, Panathinaikos) – ostatnio występował w Żalgirisie Kowno. Litwini po jego przyjściu rozpoczęli marsz w górę tabeli Euroligi. Amerykanin notował średnio 9,3 punktu (41,2% za 3). 

Największym wzmocnieniem może być jednak Kevin Pangos, który w ostatnim sezonie nie mógł liczyć na duże minuty w Barcelonie. Wcześniej jednak Kanadyjczyk sprawdził się w Żalgirisie (śr. 12,7  punktu w Eurolidze) i właśnie w Barcelonie, zanim ta sprowadziła na jego pozycję wielkie gwiazdy. 

.

Arturas Gudaitis w ostatnich latach był za to podstawowym środkowym Armani Olimpii Mediolan (w sezonie 18/19 śr. 12,5 punktu i 7,1 zbiórki w Eurolidze). Litiwn ostatnio wracał bo ciężkiej kontuzji, a teraz postara się odbudować właśnie w Zenicie. Na pozycji numer 4 z kolei występować będzie Alex Poythress, czyli gwiazda Galatasaray w poprzednim sezonie. Amerykanin w rozgrywkach Eurcocup notował średnio 13,6 punktu i 7,1 zbiórki. 

Zenit zbiera więc naprawdę ciekawą i mocną ekipę, której ponownie ważnym elementem powinien być Mateusz Ponitka. W plotkach transferowych z klubem z Petersburga łączony jest także Ante Tomić, który ostatnio rozstał się z Barceloną.

RW

.

NBA

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Nie tylko Anwil Włocławek, ale także Arged BM Slam Stal Ostrów rozegra fazę grupową Fiba Europe Cup we włocławskiej Hali Mistrzów. Oznacza to, że ponownie w roli gospodarza wystąpi w niej Igor Milicić, od niedawna trener ekipy z Ostrowa, a przez poprzednich 5 lat szkoleniowiec Anwilu.