PRAISE THE WEAR

Żenujące metody Stali – wyrzucają za poglądy

Żenujące metody Stali – wyrzucają za poglądy

Nawet jeśli w salce gimnastycznej w Ostrowie na wszystko brakuje miejsca, to nie jest powód, aby wyrzucać z niej osoby krytyczne wobec klubu. W środę z trybun usunięto lokalnego dziennikarza Marcina Gebela, choć posiadał zaproszenie na mecz.

Sala w Ostrowie Wlkp. / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Klub z Ostrowa Wielkopolskiego (aktualna nazwa to Arged BMSlam Stal) już wcześniej wielokrotnie w kontrowersyjny sposób reagował na prasową krytykę. Marcin Gebel, za publicznie stawiane pytania i krytyczne wpisy w Internecie, otrzymał zakaz wstępu na mecze, odmówiono mu też przyznania akredytacji.

Są to zupełnie niedopuszczalne, skandaliczne wręcz praktyki – niezależnie od tego, co sądzimy o racjach poszczególnych stron sporu i stylu ich komunikacji.

W środę, choć Gebel wszedł na mecz Stal – Polski Cukier na podstawie zaproszenia otrzymanego od drużyny gości z Torunia, został usunięty z trybun przez ochronę. Dziennikarza poinformowano, że dzieje się tak na skutek zakazu wydanego przez prezesa Stali.

Normalnie należałoby oczekiwać szybkiej reakcji ligi w takiej sprawie, ale raczej nie mamy wielkich złudzeń – tym bardziej, że przedstawiciel klubu z Ostrowa, Paweł Matuszewski, zasiada w Radzie Nadzorczej PLK. Pozostaje jedynie nagłaśniać i potępiać. Szok jednak, że w koszykarskiej ekstraklasie zdarzają się metody znane z epok słusznie minionych.

Stal pokazała w minionych sezonach, że dysponując dużymi budżetami jest w stanie ściągać gwiazdy i odnosić sukcesy sportowe. Klasy jednak kupić się nie da.

Tomasz Sobiech

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 
POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.