Zimny prysznic dla Biofarmu – piękna seria Pruszkowa

Share on facebook
Share on twitter

Ten wynik brzmi naprawdę szokująco – Elektrobud-Investment ZB Pruszków w Poznaniu wygrał z Biofarmem Basketem aż 79:45. Goście zatrzymali rywala na zaledwie 17 oczkach w drugiej połowie i zanotowali już 6. wygraną z rzędu.

Marcin Tomaszewski 9z piłką) / fot. Biofarm Basket Poznań, materiały prasowe

Jordan Why Not Zer0.2 – doskonałe buty do gry w basket! >>

Wytrzymałość i skuteczność okazały się najważniejszymi czynnikami w meczu poznańskiego Basketu z pruszkowskim Zniczem. Mimo słabego początku (po 8 minutach Biofarm Basket przegrywał 9:20), do połowy spotkania rywalizacja pomiędzy drużynami przebiegała wyrównanie – było 28:32 po pierwszych dwóch kwartach.

W trzeciej kwarcie ZB przeszło do zdecydowanej ofensywy, na którą zawodnicy Basketu nie byli w stanie odpowiedzieć. Liczne błędy oraz niska skuteczność (24 straty w całym meczu) trapiły zawodników trenera Pawła Blechacza do samego końca spotkania. Dla poznaniaków tylko rezerwowy Marcin Tomaszewski uzyskał dwucyfrową zdobycz punktową (13 punktów).

Dla ZB najlepiej punktowali Mateusz Szwed (22), Michał Kierlewicz (19) oraz Karol Kamiński (13). Dla Znicza była to szósta wygrana z rzędu. Goście triumf w Poznaniu okupili jednak poważną kontuzją łokcia jednego ze swoich kluczowych zawodników. W 4. kwarcie, Karol Kamiński nieszczęśliwie upadł podczas walki z Bartoszem Jankowskim o toczącą się piłkę. 21-letni rzucający Znicza zszedł z boiska z grymasem bólu, trzymając się za łokieć.

Najedliśmy się wstydu na własnym parkiecie, przed własną publicznością. Przydarzył nam się na pewno najgorszy mecz w sezonie, myślę, że gorszego nie da się rozegrać. Myślę, że spowodowane było to brakiem energii. Ostatnio graliśmy mecze co 3 dni i nie wytrzymaliśmy fizycznie tego spotkania. Wyglądaliśmy słabo, nie mogliśmy mijać się 1 na 1 w obronie, przegrywaliśmy wszystkie pojedynki. Po 2. kwarcie padło już wszystko i posypało się jak domino. Ciężko podnieść się przy 20 punktach straty, właściwie to zwiesiliśmy głowy. Trzeba wyciągnąć wnioski z tego spotkania, na pewno trzeba doprowadzić zespół do dobrej dyspozycji fizycznej, bo myślę, że to było dzisiaj naszą główną bolączką – powiedział po meczu rozgrywający Biofarmu Basketu Poznań, Marcin Flieger.

Po 23. kolejce, Biofarm Basket Poznań spadł na 11. miejsce w tabeli 1. ligi. BBP z dorobkiem 34 punktów traci punkt do Górnika Trans.eu Wałbrzych, Elektrobud-Investment ZB Pruszków oraz STK Czarnych Słupsk – drużyn, które znajdują się odpowiednio na 7., 8. i 9. miejscu. Liderem ligi jest FutureNet Śląsk Wrocław z dorobkiem 39 punktów.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

Jordan Why Not Zer0.2 – doskonałe buty do gry w basket! >>
NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22