Zion Williamson fruwa – coraz lepiej też broni (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter
Zion Williamson nie miał dotąd najlepszej reputacji jako obrońca. W środę do 28 punktów, zdobytych na rewelacyjnej skuteczności, dołożył sporo dobrych zagrań w defensywie, a jego Pelicans pewnie wygrali 123:101 w starciu z Phoenix Suns.
Zion Williamson / fot. wikimedia commons

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

To nie jest wymarzony początek sezonu dla kibiców New Orleans Pelicans. Ich zespół z 20 meczów wygrał jak na razie tylko osiem, a wiele do życzenia zostawia przede wszystkim defensywa drużyny prowadzonej przez Stana Van Gundy’ego. W związku z tym cieszą długo wyczekiwane postępy, jakie widać w tym względzie m.in. u Ziona. 

W środę Zion Williamson zagrał najlepszy według Van Gundy’ego mecz w trwających rozgrywkach, a to ze względu na świetną grę po obu stronach parkietu. Nie tylko zapisał na konto najwięcej punktów w drużynie (trafiając po drodze 12 z 14 swoich prób), ale też pokazał swój spory potencjał w obronie, w tym także po zamianie krycia na niższych zawodników.

Williamson był bardzo aktywny przez cały mecz, a jego energia z pewością dodała skrzydeł całej drużynie. Pelicans bardzo mocno potrzebują ostatnio zwycięstw, dlatego wygrana z Suns to krok w dobrym kierunku. Również dla Ziona tego typu mecze to znak, że ciężka praca przynosi efekty – on sam zresztą przyznaje, że coraz lepiej odnajduje się w obronie.

Po pierwsze dlatego, że gra staje się dla niego coraz wolniejsza, co pozwala mu lepiej czytać to, co dzieje się na parkiecie. Po drugie pomóc miały wspólne sesje filmowe z trenerem Van Gundym oraz Brandonem Ingramem, w trakcie których szkoleniowiec Pels nie tylko buduje swoje relacje z dwójką młodych liderów zespołu, ale też koryguje błędy i przygotowuje swoich zawodników.

Do sukcesów droga jeszcze daleka, ale jeżeli Pelicans mają wreszcie zacząć regularnie wygrywać, to jasne jest, że ta trójka – czyli SVG oraz Ingram i Williamson – musi dobrze ze sobą współpracować, tym bardziej że gra NOP opiera się na tej właśnie dwójce. Rozwój defensywny Ziona to zresztą jedna z kluczowych spraw dla przyszłości Pelicans, dlatego mecze takie jak ten z Suns mają duże znaczenie.

Tomek Kordylewski

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Trwa piękny sen Czarnych Słupsk, którzy w niedzielę wygrali czwarte kolejne spotkanie – i to z nie byle kim! Na własnym parkiecie przy fantastycznej atmosferze wygrali 88:80 z Agred BM Stal Ostrów Wielkopolski, po raz kolejny pokazując wielki charakter.
27 / 09 / 2021 9:35

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
TBS Śląsk II Wrocław wygrał swój pierwszy mecz w sezonie Suzuki 1. ligi z PGE Turowem niecodziennym wynikiem 142:54. Gospodarze w obu pierwszych kwartach zdobywali po 41 punktów, nie dając żadnych szans drużynie ze Zgorzelca, która nie wyrobiła się z budową składu.
27 / 09 / 2021 21:35
Genialna atmosfera w jednej z najpiękniejszych hal w Europie. Występ Mateusza Ponitki, jedynego Polaka w Eurolidze. Pierwszy mecz Żalgirisu przed publicznością w Kownie. Gość specjalny: Radosław Hyży. Przeżyj to wszystko na żywo, jadąc na wycieczkę z PolskiKosz.pl!