Zion Williamson fruwa – Pelicans widowiskowi (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter
Numer 1 tegorocznego draftu, Zion Williamson, w swoim przedsezonowym debiucie w barwach Pelicans zdobył 16 punktów i zebrał 7 piłek. Zespół z Nowego Orleanu pokonał Atlanta Hawks 133:109.
Zion Williamson / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Zupełnie nowy zespół New Orleans Pelicans to jedna z najciekawszych drużyn nadchodzącego sezonu. Zion Williamson naturalnie przyciąga sporą uwagę, ale przecież w tym zespole są jeszcze tacy gracze jak Lonzo Ball czy Brandon Ingram, dla których kolejny sezon może być tym przełomowym w ich karierze.

Tak zbudowana drużyna ma predyspozycje do gry szybkiej i bardzo atrakcyjnej dla oka. Już w pierwszym meczu preseason przeciwko Atlanta Hawks zobaczyliśmy ofensywny basket, z dużą liczbą punktów i efektownych zagrań.

Pelicans pokonali Hawks na ich parkiecie 133:109, jednak to nie wynik był najważniejszy, a podpatrzenie jak w warunkach NBA poradzi sobie Zion Williamson. Numer 1 tegorocznego draftu w 28 minut zdobył 16 punktów (6/13 z gry), zebrał 7 piłek, rozdał 3 asysty i przechwycił 3 piłki.

Williamson, tak jak można było się spodziewać, imponował atletyzmem, a jego wsady (w tym jeden naprawdę potężny z początku meczu) były ozdobą tego spotkania. Najskuteczniejszym graczem Pelicans był jednak weteran Jrue Holiday, który zdobył 21 punktów w 18 minut. Brandon Ingram dorzucił 19 oczek.

Po stronie Hawks najlepiej wypadł DeAndre’ Bembry, który skończył mecz z 16 punktami. Cameron Reddish (kolega z Duke Ziona) zdobył 11 punktów w 15 minut.

Pelicans w środę zagrają kolejne spotkanie, tym razem w Chicago.

RW

POLECANE