Zion Williamson: Jestem gotowy już teraz!

Share on facebook
Share on twitter
Wschodząca gwiazda NBA deklaruje, że nie przestaje pracować nad formą. Zion jest trochę rozczarowany, że sezon przerwano akurat, gdy zaczął rozkręcać się na dobre. Przerwę traktuje, jako okazję, by stać się jeszcze lepszym.
Zion Williamson / fot. wikimedia commons

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Wszyscy oczekują na wznowienie sezonu NBA i trenują w swoich domach. Zion Williamson deklaruje, że jest w formie i wraz z kolegami z zespołu regularnie odbywa treningi, dzięki wskazówkom on-line od trenerów. Korzysta z okazji, by wyleczyć do końca problemy z kolanem i jeszcze bardziej (!!) wzmocnić całe ciało.

Numer 1 draftu 2019, Zion Williamson był ostatnio gościem w programie Erniego Johnsona w telewizji TNT. Gwiazda New Orleans Pelicans potwierdziła, że jest obecnie w formie i czeka na restart sezonu.

– Szczerze? Jestem gotowy tu i teraz. Pozostawałem w formie, pracowałem nad sobą – nigdy nie wiesz kiedy nadejdzie czas powrotu na parkiet, kiedy będzie komunikat – dobra, wznawiajmy. Nie chcę wtedy patrzeć na moich kolegów i tłumaczyć się – słuchajcie, nie jestem gotowy. Pozostaje więc w formie dla moich partnerów z drużyny. – mówi Williamson.

Zion powiedział, że trenuje w swoim domu, gdzie ma też możliwość ćwiczyć z piłką i rzucać do kosza. Wraz z kolegami z zespołu uczestniczą w treningach przeprowadzanych przez sztab Pelicans poprzez aplikację Zoom.

Williamson dodaje, że w momencie zawieszenia sezonu łapał swój rytm i czuł się na parkiecie coraz lepiej. – Musiałem odpoczywać od gry i meczów trzy-cztery miesiące. Kiedy tylko zacząłem czuć się na boisku coraz lepiej, przydarzyło właśnie to. Na końcu jednak myślę, że ten czas mogę przeznaczyć na pracę nad moim kontuzjowanym kolanem i całym ciałem. – mówi Zion.

.

W sezonie 2019/20 Williamson notował średnio 23,6 punktu i 6,8 zbiórki, trafiał ponad 58% rzutów. Jak do tej pory w NBA rozegrał tylko 19 spotkań i choć nie miał już szans przechwycić nagrody dla debiutanta roku (od Ja Moranta) to na boisku potwierdzał swój gigantyczny potencjał. Warto będzie czekać na Ziona!

RW

.

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22