Zion Williamson: Jestem gotowy już teraz!

Share on facebook
Share on twitter
Wschodząca gwiazda NBA deklaruje, że nie przestaje pracować nad formą. Zion jest trochę rozczarowany, że sezon przerwano akurat, gdy zaczął rozkręcać się na dobre. Przerwę traktuje, jako okazję, by stać się jeszcze lepszym.
Zion Williamson / fot. wikimedia commons

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Wszyscy oczekują na wznowienie sezonu NBA i trenują w swoich domach. Zion Williamson deklaruje, że jest w formie i wraz z kolegami z zespołu regularnie odbywa treningi, dzięki wskazówkom on-line od trenerów. Korzysta z okazji, by wyleczyć do końca problemy z kolanem i jeszcze bardziej (!!) wzmocnić całe ciało.

Numer 1 draftu 2019, Zion Williamson był ostatnio gościem w programie Erniego Johnsona w telewizji TNT. Gwiazda New Orleans Pelicans potwierdziła, że jest obecnie w formie i czeka na restart sezonu.

– Szczerze? Jestem gotowy tu i teraz. Pozostawałem w formie, pracowałem nad sobą – nigdy nie wiesz kiedy nadejdzie czas powrotu na parkiet, kiedy będzie komunikat – dobra, wznawiajmy. Nie chcę wtedy patrzeć na moich kolegów i tłumaczyć się – słuchajcie, nie jestem gotowy. Pozostaje więc w formie dla moich partnerów z drużyny. – mówi Williamson.

Zion powiedział, że trenuje w swoim domu, gdzie ma też możliwość ćwiczyć z piłką i rzucać do kosza. Wraz z kolegami z zespołu uczestniczą w treningach przeprowadzanych przez sztab Pelicans poprzez aplikację Zoom.

Williamson dodaje, że w momencie zawieszenia sezonu łapał swój rytm i czuł się na parkiecie coraz lepiej. – Musiałem odpoczywać od gry i meczów trzy-cztery miesiące. Kiedy tylko zacząłem czuć się na boisku coraz lepiej, przydarzyło właśnie to. Na końcu jednak myślę, że ten czas mogę przeznaczyć na pracę nad moim kontuzjowanym kolanem i całym ciałem. – mówi Zion.

.

W sezonie 2019/20 Williamson notował średnio 23,6 punktu i 6,8 zbiórki, trafiał ponad 58% rzutów. Jak do tej pory w NBA rozegrał tylko 19 spotkań i choć nie miał już szans przechwycić nagrody dla debiutanta roku (od Ja Moranta) to na boisku potwierdzał swój gigantyczny potencjał. Warto będzie czekać na Ziona!

RW

.

Dzięki znakomitej postawie w 4. kwarcie King Szczecin pokonał Śląsk Wrocław 79:65 i przerwał tym samym serię dwóch porażek na własnym parkiecie. Gospodarze wygrali, chociaż z powodu problemów z łydką nie zagrał Maciej Lampe. Godnie zastąpili go jednak koledzy, na czele z Tookiem Brownem (21 pkt).
4 / 03 / 2021 19:56

NBA

Bardzo długo na taki zespół musieli czekać kibice w Phoenix, ale wreszcie mają. Rozwój młodych graczy i dodatek w postaci Chrisa Paula sprawdza się coraz lepiej. Suns we wtorek ograli 114:104 Lakers i w tej chwili w tabeli Konferencji Zachodniej przed nimi są już tylko Utah Jazz.
3 / 03 / 2021 10:12
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Bardzo długo na taki zespół musieli czekać kibice w Phoenix, ale wreszcie mają. Rozwój młodych graczy i dodatek w postaci Chrisa Paula sprawdza się coraz lepiej. Suns we wtorek ograli 114:104 Lakers i w tej chwili w tabeli Konferencji Zachodniej przed nimi są już tylko Utah Jazz.
3 / 03 / 2021 10:12
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.
Było o włos od gigantycznej sensacji w europejskim baskecie – Danię dzieliło 1 posiadanie od wyeliminowania Litwy. W najważniejszej akcji meczu blok zanotował jednak Mantas Kalnietis i faworyci uratowali się od katastrofy, wygrywając 77:76.