Zion Williamson już trenuje z drużyną. Kiedy powrót?

Share on facebook
Share on twitter
Najbardziej wyczekiwany debiutant ostatnich lat ćwiczy już zagrywki z drużyną i odbywa treningi rzutowe. New Orleans Pelicans nadal są jednak bardzo ostrożni i już wiadomo, że termin 6-8 tygodni przerwy nie zostanie dotrzymany.
Zion Williamson / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Zion Williamson miał być objawieniem i z miejsca stać się gwiazdą NBA. Na razie nie zagrał jednak jeszcze minuty. Kiedy pierwszy wybór draftu wreszcie zadebiutuje?

Williamson uszkodził łękotkę w prawym kolanie w przedsezonowych meczach. W poniedziałek minęło 6 tygodni od operacji Ziona. Władze New Orleans Pelicans zapowiadały, że okres rehabilitacji i powrót do rywalizacji powinien potrwać od 6 do 8 tygodni. Ten czas właśnie mija. Co wiemy?

Według źródeł ESPN, silny skrzydłowy powrócił do ćwiczenia w hali. Nie jest to powrót do pełnego treningu, ale Zion uczestniczy w zespołowych ćwiczeniach taktyki, bierze udział w lekkich przebieżkach oraz trenuje rzut z różnych pozycji.

Wciąż brak daty

Od początku było wiadomo, że Pelicans będą chuchać i dmuchać na potencjalną gwiazdę i na pewno nie będą się śpieszyć z jego powrotem. Włodarze klubu z Nowego Orleanu zdają sobie sprawę, że w przypadku budowy ciała Ziona kolana są bardzo narażone na urazy, a nikt nie che, by tegoroczny numer 1 draftu podzielił los jedynki z 2007 roku – Grega Odena.

Dwa dni temu trener Pelicans Alvin Gentry powiedział, że nie ma żadnej przewidywanej daty powrotu 19-latka, a organizacja będzie przesadnie ostrożna z przywróceniem jego do regularnych treningów.

Wciąż jednak nie wiadomo, czy Zion zadebiutuje jeszcze przed świętami. Według Kristen Ledlow z TNT młody gwiazdor zaczął się czuć pewniej w tym tygodniu, ale rekonwalescencja Williamsona na pewno potrwa dłużej niż obiecywane 8 tygodni.

Na jego powrót czekają w klubie, którego nie omijają kontuzje. Poza Zionem, mecze z powodu urazów opuścili m.in.: Josh Hart, Brandon Ingram, Lonzo Ball i Derrick Favors. Drużyna z Nowego Orleanu wygrała zaledwie 6 z 21 meczów.

Nie tylko Pelicans czekają na debiut swojego skrzydłowego, ale też cała liga. NBA zmaga się ze spadkiem oglądalności w TV, a rozkład transmisji na początku sezonu był w oparty w dużej mierze na oglądaniu Williamsona.

W meczach przedsezonowych Zion Williamson zdobywał średnio 23,3 punkty przy 71,4-procentowej skuteczności. Do tego notował 6,5 zbiórki na mecz.

Dawid Paluch

.

Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24

NBA

Tylko dwa mecze zaplanowała NBA na wtorkową noc. Bardzo wyrównany pojedynek powinien mieć miejsce w Madison Square Garden, gdzie New York Knicks podejmą Minnesota Timberwolves. Oba zespoły mają zbliżone do siebie bilanse zwycięstw i porażek, ale w nieco lepszej sytuacji przed tym spotkaniem są Wilki – w odróżnieniu od gospodarzy przystąpią do tego spotkania wypoczęci i po niedawnej wygranej nad bardzo mocnymi Warriors.
18 / 01 / 2022 19:04
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51