Zion Williamson niszczy dalej – aż 36 punktów w Kanadzie

Share on facebook
Share on twitter

Niesamowity debiutant Duke także w drugim występie zachwycił talentem i siłą. Choć w meczu z uczelnią McGill, oprócz dominacji fizycznej, pokazał też dużo miękkich ruchów i wyczucia.

Zion Williamson / fot. wikimedia commons

Nike LeBron Soldier 12 – zagraj w butach LeBrona Jamesa! >>

Kilka dni temu wszyscy zachwycali się debiutem w NCAA Ziona Williamsona (18 lat, 200 cm, 130 kg), który zdobył 29 punktów, trafiając 3 razy z dystansu. Połączenie siły z techniką i talentem do koszykówki dało o sobie znać także w drugim spotkaniu podczas kanadyjskiego tournee uczelni Duke.

Drużyna prowadzona przez legendarnego Mike’a Krzyzewskiego wygrała wysoko 103:58, a Williamson zanotował 36 punktów (15/23 z gry), 13 zbiórek (5 w ataku), 4 asysty, 3 przechwyty i bloki. Monster!

Zobaczcie sami:

Nike LeBron Soldier 12 – zagraj w butach LeBrona Jamesa! >>
NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.