Zion Williamson – siła i nieludzkie statystyki

Share on facebook
Share on twitter

Aż 82% rzutów trafił w swoich pierwszych 3 meczach w NCAA niezwykły zawodnik Duke. Zespół Mike’a Krzyzewskiego z Zionem Williamsonem w składzie tym razem rozgromił Eastern Michigan 84:46.

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>

Oczywiście znów były też niezwykle efektowne zagrania (wideo poniżej) i wciąż trudno wyjść z podziwu, ile dynamiki kryje się w tak nietypowym ciele. Zion Williamson, poza potężnymi wsadami i zbiórkami, to także jednak niesamowita skuteczność. W środowym spotkaniu Duke z Eastern Michigan trafił aż 10 z 12 rzutów (pełne statystyki z meczu TUTAJ >>). Oznacza to, że po 3 spotkaniach sezonu NCAA ma skuteczność 32/39, czyli ponad 82% z gry!

Tym razem, grając 21 minut zaliczył 21 punktów i 9 zbiórek. Jego dotychczasowe średnie to 25.3 punktu, 10.7 zbiórki oraz 3 bloki na mecz. Czekamy oczywiście na trudniejszych rywali i wiosenne mecze o stawkę. Ostatniej nocy wyglądało to zaś tak:

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>
POLECANE

BM Slam Stal sensacyjnie pokonała Arkę, a potem pewnie ograła Polpharmę. Widać lepszą grę i większą energię na boisku, co sprawia, że zespół prowadzony przez Łukasza Majewskiego powinien powoli piąć się w górę. Nieoficjalnie mówi się też o kolejnych transferach.

tagi