Znakomita seria Pruszkowa – Dziki ubite w derbach

Share on facebook
Share on twitter
Elektrobud-Investment ZB Pruszków pokonał Dziki Warszawa 78:72 i odniósł już 8. z rzędu zwycięstwo. Ta znakomita seria zaprowadziła koszykarzy Znicza na 7. pozycję w tabeli i są oni niewątpliwie największym zaskoczeniem obecnego sezonu Suzuki 1. ligi.
Trener Andrzej Kierlewicz / fot. Elektrobud-Investment ZB Pruszków

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Zwycięska passa drużyny Andrzeja Kierlewicza rozpoczęła się 2 grudnia od wygranej we własnej hali z… Dzikami 81:72. Przed środowym spotkaniem można było się zastanawiać, czy warszawskiej drużynie uda się zrewanżować w derbach Mazowsza. Jej wyniki poprawiły się przecież od czasu przejęcia zespołu przez Pawła Turkiewicza, który właśnie po tamtym spotkaniu zastąpił Piotra Bakuna na ławce trenerskiej beniaminka i wygrał 5 z 7 spotkań w roli szkoleniowca Dzików.

Nic takiego jednak się nie wydarzyło. Pruszkowski zespół mocno mecz zaczął (26:19 w 1. kwarcie) i równie mocno zakończył (19:12 w decydującej odsłonie). Ich zwycięstwo zadecydowało się w ostatnich 2 minutach i 15 sekundach, które od stanu 71:70 dla Dzików, Znicz wygrał 8:1.

Aż 65 z 78 punktów dla gości zdobyła trójka zawodników – Mateusz Szwed (24 pkt + 13 zb.), Adrian Suliński (23 pkt) i Michał Kierlewicz (18 pkt).

W ekipie gospodarzy, którzy zagrali bez kontuzjowanych Piotra Pamuły i Patryka Nowerskiego (więcej TUTAJ>>) najskuteczniejszy był Karol Dębski (16 pkt).

Trapiony problemami organizacyjno-finansowymi zespół z Pruszkowa z bilansem 11 zwycięstw i 8 porażek awansował na 7. pozycję w tabeli 1. ligi. Dziki (10-9) są w niej bezpośrednio za nimi.

WM

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.