Znakomity John Wall, awans Wizards – teraz Boston!

Share on facebook
Share on twitter

Aż 42 punkty, z czego 19 w czwartej kwarcie, zdobył rozgrywający z Waszyngtonu w meczu nr 6 w Atlancie. Jego zespół wygrał pewnie, 115:99, i awansował do półfinału Konferencji Wschodniej.

John Wall (fot. Wikimedia Commons)

W takich butach grają gwiazdy NBA – zobacz >>

Kolejnym rywalem Wizards będą Celtics, którzy także w piątek wyeliminowali Chicago Bulls. Pierwszy mecz w Bostonie odbędzie się już w niedzielę i zapowiada się ekscytująca seria – przecież w sezonie zasadniczym były spotkania, w których między Celtics i Wizards iskrzyło, a bilans tej rywalizacji to na razie 2-2.

Obie drużyny przystąpią do niej jednak pewne siebie – Wizards wygrali dwa mecze z rzędu z Hawks, z czego ten piątkowy bardzo pewnie. Goście prowadzili w Atlancie od początku, tuż po przerwie było nawet 68:46.

Hawks wzięli się jednak do roboty, w ostatniej części zbliżyli się na trzy punkty i mieli okazję jeszcze bardziej zmniejszyć straty, ale John Wall na to nie pozwalał – po obu stronach boiska. Dennisa Schrodera zablokował w taki sposób:

https://www.youtube.com/watch?v=KMk-4xHk_m8

Po tej akcji Wall zdobył cztery punkty z rzędu, a gdy chwilę później Hawks znów zbliżyli się na trzy oczka, miał asystę przy trafieniu Bradleya Beala, a potem rzucił 13 ostatnich punktów dla Wizards w tym meczu. W większości z rzutów wolnych – w sumie miał 9/10 z linii.

W całym spotkaniu Wall zdobył 42 punkty, czyli ustanowił swój rekord play-off. Miał 16/25 z gry, a także 8 asyst i 4 przechwyty (choć także 7 strat). Beal dodał 31 oczek – obwód Wizards był po prostu nie do zatrzymania.

Marcin Gortat miał problemy z faulami, rozegrał tylko 18 minut, w których zdobył 2 punkty, miał 7 zbiórek i 3 asysty. Niewiele dłużej u rywali grał Dwight Howard (23 minuty) – on rzucił 9 punktów, zebrał 7 piłek, miał 2 przechwyty.

W takich butach grają gwiazdy NBA – zobacz >>

https://www.youtube.com/watch?v=8bdLMokIc8M

Lider tabeli bardzo poważnie podszedł do swoich obowiązków. Enea Stelmet Zielona Góra bez problemów pokonał Enea Astorię Bydgoszcz 104:76. Rywala pod koszem nie znalazł Geoffrey Groselle, który zanotował 19 punktów i aż 16 zbiórek.
20 / 01 / 2021 20:31

NBA

Nie wyglądał na zbyt podekscytowanego, ale twierdził, że tak się właśnie czuje. Kyrie Irving we wtorek porozmawiał wreszcie z mediami i wszystko wskazuje na to, że w środę wróci do gry w Brooklyn Nets po ponad dwóch tygodniach przerwy.
20 / 01 / 2021 22:39
Komisarz Adam Silver głośno deklaruje, że nie zamierza wybiegać przed szereg po szczepionki dla zawodników. Ostatnio zaczął jednak mówić, że wczesne szczepienia dla koszykarzy mogłyby dać przykład innym obywatelom i (jego zdaniem) warto się nad takim rozwiązaniem pochylić.
20 / 01 / 2021 17:15

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk pokonali po pasjonującym meczu Energa Kotwicę Kołobrzeg 114:107. Słupszczanie do wygranej potrzebowali aż dwóch dogrywek, a także triple-double Adriana Kordalskiego. Lider Czarnych zakończył mecz z dorobkiem 33 punktów, 12 zbiórek i 12 asyst.
20 / 01 / 2021 23:48