• Znów świetny mecz Bojana Bogdanovicia – Wizards górą!

Znów świetny mecz Bojana Bogdanovicia – Wizards górą!

Chorwacki rezerwowy aż pięć ze swoich ośmiu trójek trafił w czwartej kwarcie – w sumie zdobył 27 punktów i poprowadził zespół z Waszyngtonu do dramatycznej wygranej 115:114 z Orlando Magic.

(fot. Wikimedia Commons)

To są buty najlepszych koszykarzy NBA – zobacz >>

Ależ mieli nosa ci Wizards! Sprowadzony pod koniec lutego z Brooklyn Nets Bojan Bogdanović ma wejście smoka do drużyny Scotta Brooksa – w sześciu meczach rzucał średnio po 15,5 punktu, trafił 20 z 34 trójek (59 proc.). Miał wzmocnić ławkę i zrobił to znakomicie.

W niedzielę Bogdanović po raz drugi w trzech marcowych meczach zdobył 27 punktów – miał znakomitą skuteczność z dystansu (8/10), w czwartej kwarcie aż pięć razy trafił z dystansu.  – Czułem, że po prostu nie mogę spudłować. Mam nadzieję, że utrzymam to uczucie – mówił po meczu.

Skuteczność Bogdanovicia uratowała Wizards, którzy ze słabeuszem Wschodu przegrywali różnicą aż 17 punktów w końcówce trzeciej kwarty. Było 88:71 dla gości, gdy koszykarze Brooksa wreszcie wzięli się do roboty. Najpierw Bradley Beal (32 punkty w meczu) i John Wall (19 oraz 10 asyst), a potem właśnie Bogdanović.

Magic długo trzymali się minimalnie na czele, po trafieniach Chorwata dorzucali swoje punkty, mieli szanse na wygraną. Stanęli dopiero po piątej trójce Bogdanovicia w kwarcie – tej trafionej na 46 sekund przed końcem, która dała prowadzenie 115:114. W ostatnich akcjach dwóch rzutów nie trafił Aaron Gordon.

Marcin Gortat wpadł w szybkie kłopoty z faulami, w 22 minuty zgromadził 7 punktów i 11 zbiórek. Swoje pierwsze punkty dla Wizards zaliczył też sprowadzony niedawno Brandon Jennings – zdobył 2, miał też 7 asyst.

Wizards poprawili swój bilans na 37-24. Przed nimi na Wschodzie są Cleveland Cavaliers (42-19) i Boston Celtics (40-23).