Znów wielki mecz! Jayson Tatum w kosmicznej formie (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
Jayson Tatum / fot. wikimedia commons

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Kemba Walker nie gra od czterech spotkań, ale Celtics sobie dobrze radzą, notując bilans 3-1 w meczach wyjazdowych. Kluczowa w tym rola Jaysona Tatuma, który ostatnio regularnie potwierdza wielki potencjał.

Seria meczów wyjazdowych, szczególnie tych na drugim końcu USA często bywa bardzo trudna dla drużyn NBA. Boston Celtics tymczasem poradzili sobie świetnie, wygrywając trzy z czterech meczów. Pokonali ich tylko w niedzielę Los Angeles Lakers, ale minimalnie dwoma punktami, po bardzo wyrównanym i interesującym spotkaniu. Pozostałe trzy mecze to zwycięstwa nad Wolves, Blazers i ostatniej nocy z Utah Jazz.

Celtics wykorzystali dołek, w jaki wpadli rywale, dla których była to czwarta porażka z rzędu. Ale sami też nie pozwolili im na wiele. Do tego mają w swoich barwach ewidentną gwiazdę ostatnich tygodni – Jaysona  Tatuma. 

W 10 meczach poprzedzających starcie z Jazz, Tatum notował średnie na poziomie 30,3 punktu, 7,2 zbiórki, 3,0 asysty, trafiając przy tym 50,0% z gry i 49,5% za trzy. Przy tym prowadzi drużynę do zwycięstw. Celtics wygrali 8 z tych 10 spotkań.

I podobnie było w rywalizacji z Jazz. Tatum skończył mecz z 33 punktami, trafiając 13 z 20 rzutów z gry i 3 z 5 trójek. Do tego dołożył 11 zbiórek i 3 asysty. Cała pierwsza piątka Celtics zanotowała dwucyfrowy wynik w kolumnie z punktami, ale to Tatum ponownie był z nich najlepszy.

PZ

Kuriozalny materiał, nawet jak na reputację prezesa PZKosz. W serwisie Interia ukazało się nagranie, w którym Radosław Piesiewicz formułuje szereg poważnych zarzutów pod adresem Polskiego Cukru Toruń i byłego prezesa Macieja Wiśniewskiego, chociaż przyznaje się, że nie wie, czy te oskarżenia są prawdziwe.
24 / 02 / 2021 14:58

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.