Znów wielki mecz! Jayson Tatum w kosmicznej formie (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
Jayson Tatum / fot. wikimedia commons

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Kemba Walker nie gra od czterech spotkań, ale Celtics sobie dobrze radzą, notując bilans 3-1 w meczach wyjazdowych. Kluczowa w tym rola Jaysona Tatuma, który ostatnio regularnie potwierdza wielki potencjał.

Seria meczów wyjazdowych, szczególnie tych na drugim końcu USA często bywa bardzo trudna dla drużyn NBA. Boston Celtics tymczasem poradzili sobie świetnie, wygrywając trzy z czterech meczów. Pokonali ich tylko w niedzielę Los Angeles Lakers, ale minimalnie dwoma punktami, po bardzo wyrównanym i interesującym spotkaniu. Pozostałe trzy mecze to zwycięstwa nad Wolves, Blazers i ostatniej nocy z Utah Jazz.

Celtics wykorzystali dołek, w jaki wpadli rywale, dla których była to czwarta porażka z rzędu. Ale sami też nie pozwolili im na wiele. Do tego mają w swoich barwach ewidentną gwiazdę ostatnich tygodni – Jaysona  Tatuma. 

W 10 meczach poprzedzających starcie z Jazz, Tatum notował średnie na poziomie 30,3 punktu, 7,2 zbiórki, 3,0 asysty, trafiając przy tym 50,0% z gry i 49,5% za trzy. Przy tym prowadzi drużynę do zwycięstw. Celtics wygrali 8 z tych 10 spotkań.

I podobnie było w rywalizacji z Jazz. Tatum skończył mecz z 33 punktami, trafiając 13 z 20 rzutów z gry i 3 z 5 trójek. Do tego dołożył 11 zbiórek i 3 asysty. Cała pierwsza piątka Celtics zanotowała dwucyfrowy wynik w kolumnie z punktami, ale to Tatum ponownie był z nich najlepszy.

PZ

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22