PRAISE THE WEAR

Żołnierewicz wybrał przemoc!

Żołnierewicz wybrał przemoc!

Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał 88:84 Anwil Włocławek. Fantastyczny mecz zagrał kapitan zielonogórzan Przemysław Żołnierewicz, autor 29 punktów.

Żołnierewicz wybrał przemoc! 

Cytat, który znaleźliśmy na Twitterze, świetnie oddaje klimat meczu w Zielonej Górze. Przemysław Żołnierewicz po raz kolejny w tym sezonie wysłał SMS do Igora Milicica, że powinien wziąć jego kandydaturę pod uwagę przy powołaniach do kadry. 

Żołnierz rzucił 29 punktów, trafił 9 z 14 rzutów z gry, miał 4 zbiórki i 6 asyst. Popisał się pięknym wsadem po przechwycie. 

W kluczowych momentach spotkania to on i Alen Hadzibegovic (21 punktów) ciągnęli worek z punktami Zastalu. 

Anwil od czasu kontuzji Kamila Łączyńskiego nie może znaleźć odpowiedniego rytmu. O ile przegrana w Ostrowie nie była zaskoczeniem, to porażka w Zielonej Górze już do tej kategorii należy. 

Lee Moore po ekspolozywnym początku, ostatnio spuścił z tonu. Poprawnie zagrał Josh Bostic. Luke Petrasek był ponownie najlepszym strzelcem drużyny. Malik Williams zagrał tylko przez trzy minuty i nie wydaje się, by z czasem zyskał zaufanie trenera Frasunkiewicza. Na grający zespołowo Zastal to było za mało. Kibice szaleją z wściekłości na forum Brzytwa.com, my zaś jesteśmy zdania, że obecny fragment sezonu udowadnia, jak cenny dla zespołu jest Kamil Łaczyński. 

Trener Oliver Vidin? Jak zwykle zrobił show na konferencji prasowej.

POLECANE

tagi

Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami