REDAKCJA

Zoran Sretenović nie żyje

Zoran Sretenović nie żyje

Legendarny serbski rozgrywający, a później trener. Zoran Sretenović w Polsce grał w Stali Ostrów, którą później też prowadził. Był również trenerem w Starogardzie Gdańskim i Koszalinie.
Zoran Sretenović / fot. A. Romański, plk.pl

Zoran Sretenović miał 57 lat. Zdobył wraz z reprezentacją narodową Jugosławii tytuł mistrza Europy w 1991 oraz 1995 roku. Gracz słynnych klubów – Crvenej Zvezdy Belgrad, OKK Belgrad, Jugoplastiki Split, TSK universa Bamberg, Olimpique Antibes, Partizana Belgrad. Podczas gry w Polsce w zespole Stali Ostrów Wielkopolski w latach 1998–2001 był wybierany najlepszym rozgrywającym Polskiej Ligi Koszykówki.

Po zakończeniu kariery został trenerem. Debiutował w Budućnosti Podgorica, później pracował także w innych zespołach z Bałkanów. W latach 2010–2011 trener zespołu PLK – Polpharmy Starogard Gdański, z którą zdobył Puchar i Superpuchar Polski. 22 stycznia 2013 został trenerem AZS Koszalin. W sezonie 2015-16 prowadził Stal Ostrów Wielkopolski.

Jak podały serbskie media, Sretenović zmarł na zawał serca.

red.

POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem w najlepszej piątce kolejki pojawiło się kilku stałych bywalców. Na największe oklaski zasługuje jednak Piotr Wieloch, który w sobotę zaliczył świetny występ, a przede wszystkim poprowadził GKS do zwycięstwa.
30 / 11 / 2022 23:32