Życiowy mecz Rudy’ego Goberta – dominacja!

Share on facebook
Share on twitter

13/14 z gry i 11 zbiórek w ataku dały w sumie aż 35 punktów. Francuski środkowy rozegrał rewelacyjne spotkanie i pomógł Utah Jazz pokonać New York Knicks 108:101.

Kolekcja zegarków NBA – Tissot w szczytowej formie! >>

To był wielki popis Rudy’ego Goberta – jeden z najlepszych obrońców ligi tym razem był bestią w ataku. Trafiał po pick and rollach, dobijał po własnych zbiórkach, raz nawet pobiegł sam na sam na kosz po własnym przechwycie.

35 punktów, 13/14 z gry – to się praktycznie nie zdarza. Oczywiście były też bloki – 4. Jeden z nich potężny, na wchodzącym pod kosz Kristapsie Porzingisie.

Jazz przerwali serię trzech porażek, a Gobert przypomniał, że jest jednym z najlepszych środkowych ligi – w tym sezonie, swoim czwartym w NBA, znów zrobił postęp, średnio notuje po 13,2 punktu oraz 12,8 zbiórki.

Francuz trafia też świetne 65 proc. rzutów z gry, co daje mu drugie miejsce w ligowej klasyfikacji po DeAndre Jordanie (70 proc.). A 2,6 bloku na mecz to najlepszy wynik w NBA.

Jazz mają bilans 44-28 i trzymają się na czwartym miejscu na Zachodzie przed goniącymi ich Los Angeles Clippers.

POLECANE

Po ostatniej fali zwolnień, odejść i zawieszeń w składzie BM Slam Stali zostało 5 graczy na poziomie ekstraklasy. Już jutro, w sobotę, ostrowianie zagrają w Dąbrowie Górniczej. Debiut Łukasza Majewskiego w roli trenera zapowiada się więc dość egzotycznie.