Życiowy mecz Rudy’ego Goberta – dominacja!

Share on facebook
Share on twitter

13/14 z gry i 11 zbiórek w ataku dały w sumie aż 35 punktów. Francuski środkowy rozegrał rewelacyjne spotkanie i pomógł Utah Jazz pokonać New York Knicks 108:101.

Kolekcja zegarków NBA – Tissot w szczytowej formie! >>

To był wielki popis Rudy’ego Goberta – jeden z najlepszych obrońców ligi tym razem był bestią w ataku. Trafiał po pick and rollach, dobijał po własnych zbiórkach, raz nawet pobiegł sam na sam na kosz po własnym przechwycie.

35 punktów, 13/14 z gry – to się praktycznie nie zdarza. Oczywiście były też bloki – 4. Jeden z nich potężny, na wchodzącym pod kosz Kristapsie Porzingisie.

Jazz przerwali serię trzech porażek, a Gobert przypomniał, że jest jednym z najlepszych środkowych ligi – w tym sezonie, swoim czwartym w NBA, znów zrobił postęp, średnio notuje po 13,2 punktu oraz 12,8 zbiórki.

Francuz trafia też świetne 65 proc. rzutów z gry, co daje mu drugie miejsce w ligowej klasyfikacji po DeAndre Jordanie (70 proc.). A 2,6 bloku na mecz to najlepszy wynik w NBA.

Jazz mają bilans 44-28 i trzymają się na czwartym miejscu na Zachodzie przed goniącymi ich Los Angeles Clippers.

POLECANE

Zespół z Gdyni, licząc PLK i EuroCup, przegrał 5 meczów z rzędu, a w ostatnich 4 nie zdobył nawet 70 punktów. Brak drugiego rozgrywającego mocno się teraz odbija na zmęczeniu i grze pozostałych zawodników, jednak – naszym zdaniem – decyzja o zatrudnieniu Armaniego Moore’a ma sens.

tagi