Zyskowski w Bundeslidze – 18 punktów w debiucie!

Polski zawodnik w pierwszym meczu w lidze niemieckiej wypadł naprawdę dobrze – zanotował 18 punków i 8 zbiórek. Jarosław Zyskowski nie mógł się jednak cieszyć ze zwycięstwa – jego Rasta Vechta przegrała z Ludwigsburgiem 76:81.
Jarosław Zyskowski / fot. A. Romański, plk.pl

Kursy na Bundesligę w PZBUK – zgarnij CASHBACK aż 200 złotych! >>

Jarosław Zyskowski już w swoim debiucie w Bundeslidze wyszedł w pierwszej piątce. Choć grał sporo, w I. połowie był mało widoczny w ataku, raczej starał się szybko pozbywać piłki. Pierwsze wejście skończyło się jedynie 2 przewinieniami i kłopotami w obronie.

W drugiej kwarcie Polak zdobył swoje pierwsze punkty – zaliczył zbiórkę w ataku i celną dobitkę, mimo asysty obrońców. Dodało mu to pewności siebie i po przerwie wyraźnie się rozkręcił, ciągnąc wręcz atak swojego zespołu. Tylko w 3. kwarcie zdobył aż 12 punktów, trafiając m.in. dwukrotnie z dystansu.

Po słabej pierwszej połowie, grająca krótką rotacją Vechta – w dużej mierze dzięki Zyskowskiemu – miała w końcówce jeszcze cień szansy. Po serii 10:0 było już tylko 75:70 dla Ludwigsburga, ale dogonić rywala już się nie udało. W końcówce szczęścia nie miał też Zyskowski, zaliczając stratę i niecelną trójkę w ważnym momencie.

Debiut w lidze niemieckiej „Zyzio” zakończył ze świetną linijką: 18 punktów, 8 zbiórek, 1 asysta, 1 przechwyt, 4 straty. Trafił doskonałe 8/11 z gry, w tym 2/3 z dystansu. Grał przez prawie 31 minut, najwięcej w zespole. Pełne statystyki z meczu są TUTAJ >>

Następny mecz Rasta zagra w czwartek, 11 czerwca, o godz. 16.30. Rywalem drużyny Zyskowskiego będą Fraport Skyliners Frankfurt. Wszystkie spotkania pokazuje Sportklub.

Tym razem nie przegapili pierwszej połowy i dość spokojnie wygrali drugi mecz półfinału. W środę Enea Zastal Zielona Góra pokonał Śląsk Wrocław 87:76. Klasą dla siebie znów był Kris Richard, który zdobył 22 punkty na doskonałej skuteczności 9/10 z gry.
14 / 04 / 2021 22:24
Chociaż najskuteczniejszymi graczami byli Chris Smith i James Florence , to wygranej ostrowskiego zespołu z Legią 85:80 w pierwszym półfinale nie byłoby bez Marka Ogdena, który zanotował double-double: 13 punktów i 12 zbiórek oraz zaliczył serię 3 trafień z dystansu.
14 / 04 / 2021 18:06

Niezwykły strzelec jest w najlepszej formie swojego życia, wielka szkoda, że tym razem drużyna Golden State nie jest aż tak mocna. Stephen Curry dokonuje jednak rzeczy wielkich – zdobył aż 53 punkty przy okazji wygranej 116:107 z Denver Nuggets i prześcignął Wilta Chamberlaina na liście najlepszych strzelców w historii klubu.
13 / 04 / 2021 9:50
Profesjonalny obóz koszykarski w wakacje. Do Ustki na PolskiKosz.pl Camp już w lipcu zapraszają trener główny Mihailo Uvalin oraz Kamil Chanas. Codziennie treningi pod okiem fachowców, świetna atmosfera i pobyt w atrakcyjnej miejscowości nad morzem. Trwają zgłoszenia, są jeszcze wolne miejsca!

Dziś gościem podcastu Kamila Chanasa jest Maksym Papacz. Na co dzień asystent w Górniku Wałbrzych, ale także trener indywidualny, współpracujący z New York Knicks junior. Na dobry początek z Radosławem Hyżym analizujemy i typujemy półfinały PLK.
13 / 04 / 2021 12:51
Zenit Sankt Petersburg rozgromił w zaległym meczu Panathinaikos Ateny 112:83 i w bardzo efektownym stylu wywalczył pierwszy w historii klubu awans do czołowej „8” Euroligi. Znakomity Mateusz Ponitka był całkiem blisko bardzo rzadko spotykanego triple double – reprezentant Polski zanotował 11 punktów, 8 zbiórek i aż 7-krotnie przechwytywał piłkę.
13 / 04 / 2021 11:08
Jeśli to ma być para, która zagra w tegorocznym finale NBA, to oby tylko zdrowie wszystkim dopisało. W sobotnim pojedynku zabrakło m.in. LeBrona, Davisa czy Hardena, a w takich okolicznościach lepsi nieoczekiwanie okazali się Lakers, którzy wygrali 126:101 z Brooklyn Nets.
11 / 04 / 2021 13:03
Decka Pelplin dopiero w ostatniej kolejce utrzymała się w 1. lidze, a chwilę później straciła głównego trenera. Prezes klubu Przemysław Bieliński optymistycznie patrzy jednak w przyszłość, zapowiada nawet pozyskanie trochę wyższych środków na zespół.
14 / 04 / 2021 9:26
Kilka dni po historycznym meczu w Warszawie, w którym na zakończenie sezonu regularnego Legia pokonała Kinga 137:43, także w Turcji doszło do wyjątkowo jednostronnego spotkania. W niedzielnym meczu na szczycie (to nie żart) Fenerbahce Stambuł wygrał z osłabionym Pinarem Karsiyaka aż 117:59.
Tomislav Gabrić Wielkanoc zapamięta na długo. Zaledwie 3 godziny po ogłoszeniu informacji o podpisaniu kontraktu były gracz Enea Astorii zadebiutował w niemieckim Oldenburgu. Jego nowy zespół wygrał w Wuerzburgu aż 116:66, a reprezentant Chorwacji w ciągu 18 minut zdobył… 20 punktów.
Wygrana De’Longhi Treviso i świetny występ Michała Sokołowskiego – to stały obrazek ostatnich tygodni. Tak samo było w Wielką Sobotę, gdyż dzięki 23 punktom reprezentanta Polski jego zespół wygrał w Pesaro 97:89 i odniósł 5. zwycięstwo w lidze z rzędu.